Sunday 19 October 2008

Συνεχίζει στη κορυφή!

Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική στην Premier League -και μάλιστα με το ίδιο σκορ- η μεγάλη ομάδα του Λιμανιού πραγματοποίησε σπουδαία ανατροπή. 3-2 από 1-2 τη Wigan στο Anfield, σ'εναν αγώνα που εκτός από το σασπένς λόγω της διακύμανσης του σκορ είχε και 2 πολύ ωραία γκολ.
Ο Ντιρκ χτύπησε και πάλι στα τελευταία λεπτά -αφού είχε ισοφαρίσει σε 1-1 στο πρώτο ημίχρονο- και η Liverpool έδειξε για άλλη μια φορά ότι δεν είναι διατεθειμένη να πετάει 2 και 3 βαθμούς σε θεωρητικά εύκολα ματς στην κούρσα για τον τίτλο.

Τα γκολ

Liverpool FC: Reina, Arbeloa (Benayoun 79), Carragher, Agger, Dossena (El Zhar 77), Pennant, Gerrard, Alonso, Riera, Keane (Hyypia 90), Kuyt

Wigan Athletic: Kirkland, Melchiot, Scharner, Bramble, Figuero, Valencia, Cattermole, Palacios (Koumas 90), Kapo (Brown 82), De Ridder (Kilbane 79), Zaki